Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Krzecku

O nas

Dom Pomocy Społecznej w Krzecku położony jest na terenie gminy Sławoborze, powiat Świdwiński.

Dom jest miejscem stałego pobytu przeznaczony dla 70-ciu osób przewlekle somatycznie chorych. Atutem Domu jest dalekie usytuowanie od zgiełku i ruchu ulicznego, oaza zieleni i spokoju.

Organizację i zasady funkcjonowania określa Regulamin Organizacyjny Domu uchwalony przez Zarząd Powiatu Świdwińskiego. Dom jako powiatowa jednostka budżetowa prowadzi gospodarkę finansową zgodnie z przepisami ustawy o finansach publicznych.

Dom zapewnia mieszkańcom całodobową opiekę oraz zaspokaja niezbędne potrzeby bytowe, edukacyjne, społeczne, religijne na poziomie obowiązującego standardu, ze szczególnym uwzględnieniem wolności, godności i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Pensjonariusze mogą swobodnie kontaktować się z otoczeniem, w tym również z dawnym miejscem zamieszkania.

Pokoje 2,3i 4 osobowe, wyposażone w niezbędne sprzęty i meble oraz łazienki dostosowane do możliwości osób niepełnosprawnych.

Opiekę medyczną sprawuje lekarz i pielęgniarka. W Domu znajduje się gabinet zabiegowy oraz sala terapii zajęciowej. Dom posada również kaplice, gdzie raz w tygodniu sprawowana jest msza Święta. Zatrudniony jest na stałe ksiądz, który pełni posługi duszpasterskie. Pozwala to na pełne zaspokojenie indywidualnych potrzeb religijnych naszych mieszkańców.

Obok pałacu znajduje się drugi budynek, w którym mieszczą się biura oraz mieszkania samodzielne dla bardziej sprawnych osób.

Wszystko to sprawia, że pensjonariusze czują się tu dobrze i bezpiecznie.

Dom jest miejscem pełnym spokoju, w którym atmosfera i samopoczucie podopiecznych są bardzo ważne. DPS posiada samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, dzięki czemu wszyscy chętni mieszkańcy mogą brać udział w wycieczkach do zaprzyjaźnionych Domów Pomocy, pielgrzymkach organizowanych przez opiekunki i pracowników socjalnych i innych wyjazdach.

Cały personel zatrudniony w Domu realizuje zadania zmierzające do zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Zapewnia pełną opiekę podopiecznym i zabezpiecza wszystkie sprawy bytowe, starając się przy tym tworzyć życzliwą, zwyczajną ludzką więź i atmosferę między mieszkańcami i pracownikami.

Placówka organizuje różnego rodzaju imprezy okolicznościowe oraz kulturalne np. „ Dzień Babci i Dziadka” , „ Dzień Matki”, grille, uroczyście obchodzone są święta Wielkanocne oraz Boże Narodzenie, kiedy to wszyscy zasiadają przy wielkim, wspólnym stole, podczas kolacji wigilijnej. Wspólnie świętujemy okrągłe urodziny pensjonariuszy. Organizowane są też zabawy dla mieszkańców, na które zapraszani są mieszkańcy domów zaprzyjaźnionych. Jednym słowem robimy wszystko, aby „umiejętność przejmowania odpowiedzialności za własną starość była częścią sztuki starzenia się.”

Zdjęcie pałacu

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Imieniny